English

24.11.2017

Tradicionalni božićni domjenak

Tradicionalni božićni domjenak

Dragi članovi i članice Hrvatskoga etnološkog društva, drage kolegice i kolege,

dragi  prijatelji,

osobito nam je zadovoljstvo pozvati vas na svečanost dodjele godišnje nagrade i nagrade za životno djelo „Milovan Gavazzi” za iznimna ostvarenja u promicanju etnološke struke u 2016. godini. Nakon svečanosti družit ćemo se na tradicionalnom božićnom domjenku.

Pozivamo vas da razgledate izložbu novih tiskovina u izdanju HED-a, naših ustanova i raznih izdavača. Molimo vas da nam se pridružite i donesete svoja izdanja za razmjenu i ogled.

Za vas smo organizirali razgled izložbe „Perje, jabuke i zrno soli –  božićni nakit iz fundusa zagrebačkog Etnografskog muzeja“ autorice Danijele Križanec Beganović uz stručno vodstvo s početkom u 11.30 h.

Domjenak će se održati u petak, 1. prosinca 2017. godine u prostorima Etnografskoga muzeja (pedagoška radionica na IV. katu i izložbenom prostoru na I. katu ), Trg Mažuranića 14, s početkom u 12.00 sati.

Veselimo se vašem dolasku!

Tihana Petrović Leš, predsjednica HED-a
Tvrtko Zebec, potpredsjednik

Kontakt

Nagrada Milovan Gavazzi

Dodjeljuje se istaknutim pojedinkama/pojedincima za izuzetan i trajan doprinos promicanju etnološke struke