English

09.05.2016

Skup “Lukićevim stopama”

Odsjek za etnologiju Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti u suradnji s Općinom Klakar i gradom Slavonskim Brodom organizira niz događanja povodom 140 godina od rođenja i 60 godina od smrti Luke Lukića.

Manifestacija pod nazivom Lukićevim stopama održava se 14. svibnja 2016. godine u Slavonskom Brodu, Brodskom Varošu i Klakaru.

Znanstveni skup Luka Lukić – život i djelo održat će se u Gradskoj knjižnici u Slavonskom Brodu od 11 do 15:15 sati (program preuzmite ovdje), a predstavljanje triju etnoloških knjiga, (o životu i djelu Luke Lukića, o materijalnoj kulturi Klakara početkom 20. stoljeća i o pripovijetkama i pjesmama iz Klakara iz 19. i 20. stoljeća, više pročitajte ovdje) održat će se u Mjesnome domu u Klakaru s početkom u 20 sati.

Veselimo se Vašem dolasku!

djelatnici Odsjeka za etnologiju Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti

 

Kontakt

Nagrada Milovan Gavazzi

Dodjeljuje se istaknutim pojedinkama/pojedincima za izuzetan i trajan doprinos promicanju etnološke struke