English

24.05.2012

Dobitnici Nagrade “Milovan Gavazzi” za 2011. g.

Dobitnici Nagrade “Milovan Gavazzi” za 2011. g.

Godišnju nagradu “Milovan Gavazzi” u kategoriji muzeološkog rada za 2011. godinu Upravni odbor HED-a dodijelio je na svojoj sjednici 16. svibnja 2012. godine uredničkom timu Etnografskog muzeja Istre iz Pazina u sastavu: Lidija Nikočević, Tajana Ujčić, Tamara Nikolić Đerić i Mauricio Ferlin za katalog izložbe “Valiže & deštini”. Prvotno je zamišljeno da izložba traje od 21. travanja do 30. rujna 2009. godine, ali je zbog velikoga interesa publike produžena do lipnja 2011. godine. Za samu  izložbu autorice su nagrađene godišnjom nagradom Hrvatskoga muzejskog društva za 2009. godinu. Autorice i urednice kataloga Lidija Nikočević, Tajana Ujčić i Tamara Nikolić Đerić spretno ukazuju na heterogenost potisnih faktora iseljavanja, bilo da se radi o ekonomskim, psihološkim ili političkim uzrocima iseljavanja, a često i sprezi dvaju ili svih navedenih.

LIDIJA-I-TAMARA2

Lidija Nikočević i Tamara Đerić

Nagrada će biti uručena nakon godišnje skupštine 1. lipnja 2012. godine u Kulturno – informativnom centru, Preradovićeva 5 u Zagrebu.

Kontakt

Nagrada Milovan Gavazzi

Dodjeljuje se istaknutim pojedinkama/pojedincima za izuzetan i trajan doprinos promicanju etnološke struke